Volejte: 723 830 513 nebo pište Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tipy a rady pro muzikanty

A nejen pro začínající muzikanty

5. Hlasitost hry bubeníka

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Aby na nás nebyli naštvaní jen kytaristi, další z častých nežádoucích jevů na pódiu je nezvládnutá dynamika hry bubeníka. Obzvláště v menších prostorách by měli bubeníci ubrat na síle úderu. Jsme si vědomi toho, že to pro vás není jednoduché, ale snažte se prosím ovládat své bubenické emoce :-).

Odměnou vám bude spokojené publikum, spoluhráči i zvukaři.

neohleduplný bubeník

Cílem každého bubeníka by nemělo být zbořit pódium, ale koordinovat rytmus kapely.

1 komentář

  • Odkaz Komentáře Sick Dave čtvrtek, 31 květen 2012 22:59 napsal(a) Sick Dave

    Ahoj, mám rád stránky podobnýho formátu a sám je často navštěvuju. Nicméně, s tímto bodem bych si dovolil nesouhlasit. Nejsem sice bubeník, ale za těch x let praxe vim jak od zvukařů, tak od renomovaných bubeníků, že v tomhle případě pravidlo "netlačit na pilu" neplatí. Naopak hrát tak, jak je dotyčnej za bicíma zvyklej, tomu se pak přizpůsobuje zbytek. Pokud jde vše do PA. Takový věci, jako je třeba správný držení paliček, potažmo pak dynamika úhozu atd. hrajou samozřejmě podstatnou roli. Ale mějme na paměti, že jakýkoliv pokus o "volume doleva" na hře bubeníka je ku škodě hlavně jemu. Je mi jasný, že ne všude je to proveditelný. To jen takový můj poznatek...

Zanechat komentář

*Povinná položka

Jste zde: Ozvučení a osvětlení Tipy a rady 5. Hlasitost hry bubeníka
Copyright © 2023 Ozvučení a osvětlení - KS audio. Všechna práva vyhrazena.