Vytisknout tuto stránku
neděle, 11 březen 2012 00:00

Oprava čudlíku Mute A&H ML3000

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

oprava-ml-3000 Na jedné akci jsem si všiml, že na 20. kanálu, když zmáčknu čudlík mute, ledka problikne a když má svítit, tak někdy nesvítí. A to se ukázalo být jako velký problém. V průběhu večera mi na tomto kanálu nefungoval mikrofon a až po chvíli mi došlo, že znovu zlobí ledka mute.

Nezbývalo tedy nic jiného, než pult rozebrat a podívat se, kde se stal problém.

Na zvukovce jsem si šteloval mirofony a po ní byla malá pauza, tak jsem mikrofonní vtupy zamutoval. Kapela nastoupila a začala hrát. Pohledem jsem přejel pult a zapnul všechny vstupy, které svítily červeně(mute). Sleduji pódium a koukám, že zpěvák už zpívá a z beden nic neleze. Žádný vstup červeně nesvítil, a tak jsem začal hledat problém. Na vstupu jsem signál naměřil, ale do PA pořád nic nelezlo. Zkusil jsem tedy ještě znovu zmáčknout Mute a najednou se vstup rozehrál. Po koncertu jsem tlačítko mute na tomto kanálu znovu otestoval a zjistil, že signalizace zapnutí mute má zřejmě někde studený spoj. Někdy prostě signalizace svítila a někdy ne.

A tak nezbývalo nic jiného, než pult rozebrat a signalizaci opravit.

Po vyndání desky spojů na rozbitém kanále jsem zjistil, že led diody byly vytažené o něco víc, a tak místo dorazu talčítka fungovaly jako doraz led diody, čímž došlo k uvolnění na desce plošného spoje a vzniku studeného kontaktu.

Oprava byla jednoduchá. Stačilo pouze přihnout nohy led diod tak, aby byly kratší, a znovu připájet do desky.

Nejhorší na celé opravě bylo rozebrání :-).Musí se sundat spodní kryt, pás zemění, kšandu sběrnice a to nejhorší - všechny čudlíky potenciometrů + odšroubovat všechny matice potenciometrů, za které drží celá deska v šasi pultu.

Foto z opravy

Číst 12318 krát Naposledy změněno neděle, 11 březen 2012 17:58
Pavel

Halvní zvukař a technik KS audio

Internetová stránka: www.ks-audio.cz

Nejnovější od Pavel

2 komentáře