Volejte: 723 830 513 nebo pište Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Technika a Zajímavosti

neděle, 11 březen 2012 00:00

Oprava čudlíku Mute A&H ML3000

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

oprava-ml-3000 Na jedné akci jsem si všiml, že na 20. kanálu, když zmáčknu čudlík mute, ledka problikne a když má svítit, tak někdy nesvítí. A to se ukázalo být jako velký problém. V průběhu večera mi na tomto kanálu nefungoval mikrofon a až po chvíli mi došlo, že znovu zlobí ledka mute.

Nezbývalo tedy nic jiného, než pult rozebrat a podívat se, kde se stal problém.

Na zvukovce jsem si šteloval mirofony a po ní byla malá pauza, tak jsem mikrofonní vtupy zamutoval. Kapela nastoupila a začala hrát. Pohledem jsem přejel pult a zapnul všechny vstupy, které svítily červeně(mute). Sleduji pódium a koukám, že zpěvák už zpívá a z beden nic neleze. Žádný vstup červeně nesvítil, a tak jsem začal hledat problém. Na vstupu jsem signál naměřil, ale do PA pořád nic nelezlo. Zkusil jsem tedy ještě znovu zmáčknout Mute a najednou se vstup rozehrál. Po koncertu jsem tlačítko mute na tomto kanálu znovu otestoval a zjistil, že signalizace zapnutí mute má zřejmě někde studený spoj. Někdy prostě signalizace svítila a někdy ne.

A tak nezbývalo nic jiného, než pult rozebrat a signalizaci opravit.

Po vyndání desky spojů na rozbitém kanále jsem zjistil, že led diody byly vytažené o něco víc, a tak místo dorazu talčítka fungovaly jako doraz led diody, čímž došlo k uvolnění na desce plošného spoje a vzniku studeného kontaktu.

Oprava byla jednoduchá. Stačilo pouze přihnout nohy led diod tak, aby byly kratší, a znovu připájet do desky.

Nejhorší na celé opravě bylo rozebrání :-).Musí se sundat spodní kryt, pás zemění, kšandu sběrnice a to nejhorší - všechny čudlíky potenciometrů + odšroubovat všechny matice potenciometrů, za které drží celá deska v šasi pultu.

Foto z opravy

Číst 12460 krát Naposledy změněno neděle, 11 březen 2012 17:58
Pavel

Halvní zvukař a technik KS audio

Internetová stránka: www.ks-audio.cz

2 komentáře

 • Odkaz Komentáře http://freelivesex24.com středa, 02 říjen 2013 11:37 napsal(a) http://freelivesex24.com

  Hello fantastic website! Doees running a blog similar tto this require a massive amount
  work? I've absolutely no expertise in computer programming but I was hoping to start my own blog soon.

  Anyway, if you have any recommendations or techniques for new blog owners please share.
  I understand this is off subject nevertheless I just needed to ask.
  Thanks!

 • Odkaz Komentáře my website středa, 04 září 2013 09:50 napsal(a) my website

  These financial facilities are crafted for folks who can not acquire any
  economic aid even though with their past credit payment mistakes my website
  while high-risk mortgages have gotten a poor name because in
  the latest meltdown of america's economy, they do use a good side for
  them.

Zanechat komentář

*Povinná položka

Jste zde: Ozvučení a osvětlení Technika zajímavosti Oprava čudlíku Mute A&H ML3000